HR | IT | EN

Održan sastanak Upravnog odbora Saveza Alpe Jadran

 • Savez Alpe Jadran će ove godine, iz zajedničkog proračuna Saveza, sufinancirati 31 projekt iz područja umjetnosti i kulture, sporta, turizma, cjeloživotnog učenja, prevencije katastrofa, europske suradnje, inkluzije, ruralnog razvoja i kulturne baštine. Riječ je o projektima pristiglima na javni poziv, koji je bio objavljen tijekom travnja 2019., kojim se udrugama civilnog društva i javnim ustanovama nastoji olakšati pripremu i provedbu projekata od interesa za alpsko-jadransko područje ili pak pripremu za financiranje iz EU fondova.

  Odluku o sufinanciranju su na sastanku održanom u Županijskoj palači u Varaždinu 28. svibnja donijeli članovi Upravnog odbora Saveza, kojeg čine predstavnici tematskih koordinacijskih točaka i kontaktnih točaka Saveza. Riječ je o regijama članicama: austrijskim regijama Štajerska, Koruška i Gradišće, mađarskoj regiji Vas, slovenskim općinama okupljenima u Skupnost občin Slovenije te hrvatskim županijama: Međimurska, Koprivničko-križevačka, Krapinsko-zagorska, Karlovačka, Istarska, Primorsko-goranska i Varaždinska županija.

  Sufinanciranjem projekata iz zajedničkog proračuna Saveza omogućeno je da se financiraju projekti koji se provode na području svih članica Saveza pa tako i Istarske županije. Iz Istarske županije bit će sufinancirano devet projekata u kojima su projektni partneri subjekti iz naše županije, te jedan u kojemu je subjekt iz Istarske županije nositelj projekta.

  Iz područja Kulture i umjetnosti:

  • Klangfest Hrelji Beyond Borders, gdje je vodeći partner Mani d.o.o. iz Rovinja, a jedan od projektnih partnera HRT Radio Pula;

  • Atropa Alps-Adriatic Cultural Exchange: Bridges, gdje je jedan od projektnih partnera Galerija Cvajner iz Pule;

  • Klangfest Frühling Es treibt Blüten, gdje je jedan od projektnih partnera Mani d.o.o. iz Rovinja;

  • The Drava – the link between the Dolomites and the Pannonian lowlands, gdje je jedan od projektnih partnera Mani d.o.o. iz Rovinja;

  • Liminal Cadaster Europe - Artistic Toolbox for social sustainability in middle size cities’ transitional spaces (LICAtools EU), gdje je jedan od projektnih partnera udruga Metamedij iz Pule;

  Zajednički projekt iz područja Kulture i umjetnosti i Europe:

  • Strengthening the European identity by using activities combinin Art, Culture and Sustainable Tourism – ArTur, gdje je jedan od projektnih partnera Mani d.o.o. iz Rovinja;

  Iz područja Europa:

  • e+QUALITY? – EUrope, step up your game!, gdje je jedan od projektnih partnera udruga Europska mladež Istre iz Pule;

  Iz područja Sport:

  • 11. Rab triathlon, gdje je jedan od projektnih partnera Triathlon club Pula

  • 32. Alps-Adriatic Youth Chess Gala 2019, gdje je jedan od projektnih partnera Šahovski klub Buje

  • 5. TRIOP 2019 Triathlon, gdje je jedan od projektnih partnera Triathlon club Pula

  Sve regije članice prihvatile su Strategiju razvoja geografskog područja Saveza Alpe Jadran 2019.-2027., koja bi trebala unaprijediti zajednički razvoj i konkurentnost prostora Alpe Jadran.

  Autonomna pokrajina Vojvodina iskazala je interes da postane nova članica Saveza Alpe Jadran.

  Savez Alpe Jadran će ove godine, iz zajedničkog proračuna Saveza, sufinancirati 31 projekt iz područja umjetnosti i kulture, sporta, turizma, cjeloživotnog učenja, prevencije katastrofa, europske suradnje, inkluzije, ruralnog razvoja i kulturne baštine. Riječ je o projektima pristiglima na javni poziv, koji je bio objavljen tijekom travnja 2019., kojim se udrugama civilnog društva i javnim ustanovama nastoji olakšati pripremu i provedbu projekata od interesa za alpsko-jadransko područje ili pak pripremu za financiranje iz EU fondova.

  Odluku o sufinanciranju su na sastanku održanom u Županijskoj palači u Varaždinu 28. svibnja donijeli članovi Upravnog odbora Saveza, kojeg čine predstavnici tematskih koordinacijskih točaka i kontaktnih točaka Saveza. Riječ je o regijama članicama: austrijskim regijama Štajerska, Koruška i Gradišće, mađarskoj regiji Vas, slovenskim općinama okupljenima u Skupnost občin Slovenije te hrvatskim županijama: Međimurska, Koprivničko-križevačka, Krapinsko-zagorska, Karlovačka, Istarska, Primorsko-goranska i Varaždinska županija.

  Što se tiče Istarske županije bit će sufinancirano devet projekata u kojima su projektni partneri subjekti iz naše županije, te jedan u kojemu je subjekt iz Istarske županije nositelj projekta.

  Sve regije članice prihvatile su Strategiju razvoja geografskog područja Saveza Alpe Jadran 2019.-2027., koja bi trebala unaprijediti zajednički razvoj i konkurentnost prostora Alpe Jadran.

  Autonomna pokrajina Vojvodina iskazala je interes da postane nova članica Saveza Alpe Jadran.

  06.06.2019.